• Support@ZigmaCrypto.com
    ایمیل ما
  • 021-22231402
    تلفن تماس
  • 8 صبح الی 17 عصر
    ساعت کاری

TXIDچیست ، صرافی ارزدیجیتال ، زیگما کریپتو

 


TXID چیست و چه کاربردی در پیگیری تراکنش ها دارد؟
TXID که با نام لینک تراکنش نیز شناخته می شود، عددی منحصر به فرد است که از طریق آن می توان وضعیت یک تراکنش در بلاک چین را بررسی نمود. TXID همانند کد پیگیری تراکنش در سیستم های بانکی سنتی عمل می کند، که از طریق آن می توانید انجام تراکنش را بررسی کرده و به اثبات برسانید، با این تفاوت که این کد برای بلاک چین کاربرد دارد.
هر زمان که انتقال ارزهای رمز پایه صورت بگیرد، یک TXID یا هش تراکنش جداگانه و منحصر به فرد به آن تراکنش اختصاص می یابد. از آن جایی که پول های دیجیتال در واقعیت وجود فیزیکی ندارند، برای پیگیری و بررسی تراکنش انجام شده با آن ها، به TXID آن تراکنش نیاز خواهید داشت.
همان طور که که گفتیم، به هر تراکنشی که در بلاک چین ثبت شود، یک TXID منحصر به فرد تعلق می گیرد. این کد منحصر به فرد برای هر تراکنش به صورت تصادفی ساخته می شود، و کاراکترهای تشکیل دهنده این کد را اعداد و حروف انگلیسی در بر می گیرند. معمولا در بیشتر بلاک چین ها، یک لینک تراکنش 64 کاراکتر دارد، اما ممکن است در برخی از بلاک چین ها نیز این تعداد کمتر باشد.
چگونه می توان TXID را پیدا کرد؟
برای یافتن TXID باید به اپلیکیشن یا وب سایتی که تراکنش را در آن انجام داده اید مراجعه کنید. معمولا این کد را می توانید در لیست تراکنش های خودتان پیدا کنید.
TXID چیست ، بلاکچین،صرافی ارزدیجیتال
برای مثال اگر در وب سایت بلاک چین آدرس کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید، تمامی تراکنش های ورود و خروجی خود را می توانید در فهرستی که وجود دارد مشاهده کنید. این تراکنش ها به ترتیب زمانی از آخرین تراکنش تا اولین تراکنش وجود دارند. تراکنش مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس در کادر خاکستری رنگ بالای صفحه که با فلش قرمز مشخص کرده ایم، می توانید TXID خود را مشاهده کنید.
نحوه استفاده از لینک تراکنش
در صورتی که مشکلی در تراکنش شما وجود نداشته باشد، شما نیازی به TXID نخواهید داشت، مگر این که فردی که ارزی را برای وی ارسال کرده اید، آن را دریافت نکرده باشد، که دلیل این امر نیز می تواند تاخیر به وجود آمده در شبکه برای انجام تراکنش شما باشد. در این صورت برای این که بتوانید پرداخت خود را به طرف مقابل اثبات کنید، نیاز به TXID دارید.
برای مثال اگر از طریق کیف پول بلاک چین، مقداری بیت کوین را به دیگری انتقال دهید، در قسمت جستجوگر بلاک یا block explorer می توانید این لینک تراکنش را وارد کرده و وضعیت تراکنش را بررسی نمایید.
همچنین در این زمینه می توانید از وب سایت هایی کمک بگیرید که لینک تراکنش یا تی ایکس آیدی شما را در بلاک چین های مختلف جستجو می کنند و نتیجه را در اختیار شما قرار می دهند. برای مثال وب سایت Chain.so با استفاده از تی ایکس آیدی شما، تراکنش های انجام شده در بلاک چین های بیت کوین، اتریوم، دش، دوج کوین، زی کش، و لایت کوین را پیگیری می نماید.

استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد.
صرافی ارزدیجیتال زیگما کریپتو

هم اکنون حساب خود را در زیگما افتتاح کنید

حساب را به صورت رایگان باز کنید و شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید

اکنون ثبت نام کنید